Do góry

Zakończyliśmy proces połączenia spółek z sektora automotive

16.05.2024 | Aktualności

Z dumą ogłaszamy pomyślne zakończenie procesu połączenia dwóch czołowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością z sektora automotive, działających w ramach tej samej międzynarodowej grupy kapitałowej. Ta operacja pozwoliła na osiągnięcie znaczących synergii operacyjnych i organizacyjnych, zwiększając zdolność do dostarczania innowacyjnych rozwiązań na skalę globalną. W wyniku połączenia spółek (połączenie przez przejęcie) spółki od teraz funkcjonować będą jako jedna silniejsza, bardziej zintegrowana organizacja.

Obydwa zakłady, specjalizujące się w zaawansowanej technologii obróbki termoplastów i kompozytów, a także w montażu wysokiej precyzji, są teraz jeszcze lepiej przygotowane do efektywnego reagowania na dynamicznie zmieniające się wymagania rynkowe.

Proces połączenia spółek z o.o. był wspierany przez zespół prawny naszej kancelarii, pod kierownictwem radcy prawnego Adrian Achtelik, partnera zarządzającego projektami M&A, oraz adwokata Tomasz Grot, specjalisty prawa gospodarczego i prawa pracy.

Wartość dodana, którą wniosła nasza kancelaria, polegała na zapewnieniu, że cały proces przebiegał płynnie i zgodnie z najwyższymi standardami prawnymi.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do tego ważnego etapu w rozwoju grupy.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach: www.asiw.pl

Więcej o naszej specjalizacjach związanych z transakcjami M&A.

Wróć
Czytaj też

Kancelaria ASiW objęła obsługę prawną Inżyniera Kontraktu na inwestycji rozbudowa drogi DK94 w Olkuszu

21.03.2024
Kancelaria Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. w Katowicach z dumą ogłasza, że została wybrana jako oficjalny partner prawny Inżyniera Kontraktu przy inwestycji rozbudowy drogi krajowej DK94 na odcinku w Olkuszu. Nasz zespół prawników będzie świadczył kompleksowe…

​Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 % udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. Przełomowa Uchwała SN!

22.02.2024
Absolutnie przełomowa uchwała Sądu Najwyższego! Sąd Najwyższy w dniu 21 lutego 2023 roku podjął uchwałę,  w myśl której wspólników, który jest jednym z dwóch wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością i posiada w tej spółce 99% udziałów – nie podlega…

Nowy Rok, nowe przekształcenia za nami.

03.01.2024
Początek roku, to nie jest dla nas czas, żeby odpoczywać. Zaczynamy ten rok finalizując dwa projekty przekształceń w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.  Pierwszym z nich jest przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o. producenta farb, tynków oraz systemów ociepleniowych. Z…