Do góry

Województwo śląskie staje się ważnym centrum rozwoju nowoczesnych technologii.

04.06.2024 | Aktualności

W ubiegłym tygodniu radca prawny Adrian Achtelik, partner kancelarii, uczestniczył w demonstracyjnym pokazie mobilnych robotów autonomicznych (AMR) organizowanym przez Etisoft Smart Solutions Sp. z o.o., na zaproszenie prezesa zarządu Bartłomiej Lux. Wydarzenie odbyło się na terenie Diamond Business Park Gliwice, znajdującym się w Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Na pokazie zaprezentowano najnowsze rozwiązania technologiczne, które mają na celu usprawnienie pracy w logistyce i magazynowaniu towarów. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak roboty intralogistyczne drugiej generacji IntraBot Fork 2.0 funkcjonują w ramach realnych procesów magazynowych. To naprawdę robi wrażenie.

Te zaawansowane technologicznie urządzenia zwiększają efektywność, precyzję i bezpieczeństwo operacji magazynowych, co ma kluczowe znaczenie w dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce oraz w przemyśle produkcyjnym.

Wprowadzenie robotów autonomicznych wiąże się z koniecznością przestrzegania nowych standardów bezpieczeństwa oraz regulacji dotyczących automatyzacji procesów pracy. To przenikanie się technologii i prawa jest kluczowym elementem wspierania innowacyjności i rozwoju przedsiębiorstw.

Województwo śląskie staje się ważnym centrum rozwoju nowoczesnych technologii. Inwestycje w takie innowacyjne rozwiązania przyczyniają się do wzrostu gospodarczego regionu, tworząc nowe miejsca pracy i promując zrównoważony rozwój. Współpraca między sektorem technologicznym a prawniczym jest niezbędna, aby w pełni wykorzystać potencjał tych nowoczesnych rozwiązań i zapewnić ich bezpieczne oraz efektywne wdrożenie.

Tego rodzaju inicjatywy są kluczowe dla dalszego rozwoju regionu i wspierania innowacyjności na Śląsku.

Zachęcamy do odwiedzenia naszych podstron, aby dowiedzieć się więcej o specjalizacjach.

Wróć
Czytaj też

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę komandytową. Kolejne przekształcenie z udziałem naszego zespołu.

12.06.2024
Miło nam poinformować, że Infinity Glass, prężnie rozwijająca się firma z branży szklarskiej, przekształcił swoją formę prawną w spółkę komandytową. Dotychczas działalność prowadzona była w formie spółki cywilnej. To strategiczne posunięcie ma na celu optymalizację organizacyjną i podatkową, umożliwiając firmie…

Radca prawny Marta Ostrowska-Wcisło reprezentowała kancelarię na konferencji „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy”

27.05.2024
W dniu 24 maja 2024 roku radca prawny Marta Ostrowska-Wcisło, miała przyjemność uczestniczyć w organizowanej przez Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach konferencji „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy”, która odbyła…

Dołącz do naszego zespołu!

21.05.2024
Kancelaria Prawna ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. z siedzibą w Katowicach już od ponad 10 lat świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz podmiotów gospodarczych, spółek, organizacji pozarządowych, podmiotów sektora publicznego, a także klientów indywidualnych (www.asiw.pl). Prowadzimy rekrutację…