Do góry

Tarcza finansowa – wsparcie finansowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z PFR

27.04.2020 | Prawo w biznesie

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi wsparcia jakie mogą otrzymać przedsiębiorcy w ramach ogłoszonej przez rząd tzw. ""tarczy finansowej"" mecenas Daria Legierska-Kowolik, z kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy prawni z Katowic, przygotowała opracowanie wyjaśniające najistotniejsze założenia.
 
Wsparcie realizowane jest przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. (dalej wskazywany jako PFR) udzielane jest w ramach tzw. „tarczy finansowej”. Niniejsze opracowanie sporządzone zostało na podstawie komunikatów Rady Ministrów oraz komunikatów Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.. Ostatecznie wprowadzenie tych instrumentów, warunki udzielanego wsparcia, terminy złożenia wniosków, zależeć będą od zgody Komisji Europejskiej, która to zgoda, na dzień 27 kwietnia 2020 roku, nie została jeszcze udzielona.


I. WSPARCIE DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW - SUBWENCJE Z POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU (PFR)


1. Kwota subwencji z PFR:
  • 2. Część bezzwrotna subwencji z PFR:
  •  
    3. Cel przeznaczenia subwencji z PFR:
     
    4. Warunki udzielenia wsparcia z PFR:


    II. WSPARCIE DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORCÓW - SUBWENCJE Z POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU (PFR)


    1. Kwota subwencji z PFR:
     
    2. Zwrot subwencji:
     
    3. Cel przeznaczenia subwencji z PFR:
     
    4. Warunki udzielenia wsparcia z PFR:


    III. WSPARCIE DLA DUŻYCH PRZEDSIĘBIORCÓW


    1. Rodzaj i kwoty wsparcia z PFR:
     
    2. Warunki udzielenia wsparcia z PFR:
     
    3. Mechanizm udzielenia wsparcia
     
    UWAGA dotycząca dużych przedsiębiorców:
    Już teraz możliwe jest złożenie wstępnego wniosku za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe zasady kwalifikacji i rodzaj finansowania zostaną udostępnione po dokonanej analizie potrzeb przedsiębiorcy i jego sytuacji finansowej.
     
     
    Autor:
    Daria Legierska-Kowolik - prawnik
    Wróć
    Czytaj też

    Jak zarejestrować znak towarowy EUIPO – instrukcja dla pełnomocników.

    23.03.2023
    Pełnomocnikiem przed EUIPO, czyli Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, może być ten, kto jest uprawniony do występowania przed Urzędem Państwa Członkowskiego UE – czyli w przypadku Polski będzie to adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy. Posiadanie, któregoś z tych tytułów…

    Na czym polega squeeze out?

    13.03.2023
    Prawo spółek dopuszcza możliwość wykupienia pakietu mniejszościowego akcji w spółce kapitałowej poprzez wymuszenie na posiadających go akcjonariuszach jego odsprzedaż. Procedura ta ma na celu ułatwienie przekształcenia spółki „otwartej” w spółkę „prywatną” lub rodzinną, jak również ochronę interesów spółki przed nadużywaniem…

    Rejestracja znaku towarowego w Unii Europejskiej (EUIPO) – krok po kroku

    24.02.2023
    Nie ulega wątpliwości, że rozpoznawalny znak towarowy odpowiada za sukces danej marki, czy linii produktów oraz usług. Warto zatem zadbać, już na etapie planowania strategii marketingowej, o odpowiednie zabezpieczenie prawa do znaku towarowego i zweryfikowanie, czy aby na pewno nasz…