Do góry

Rejestracja znaku towarowego – inwestycja, która procentuje.

31.03.2023 | Aktualności

Nie ulega wątpliwości, że rozpoznawalny znak towarowy odpowiada za sukces danej marki, czy linii produktów oraz usług. Mając na względzie duże zainteresowanie tematem ochrony znaków towarowych polskich firm na terenie UE i mozliwość uzyskania dofinansowania z SME Fund tj. Fundusz Małych i Średnich Przedsiębiorstw na 2023 rok, przygotowaliśmy w ostatnim czasie dwie publikacje dotyczące znaków towarowych.

W pierwszej publikacji opisujemy krok po kroku jak wygląda procedura rejestracji znaku towarowego przez EUIPO, czyli Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej i z jakimi kosztami się wiąże. Artykuł może zainteresować zarówno przedsiębiorców jak i twórców, chcących zadbać o wizerunek i ochronę marki na arenie międzynarodowej.

W drugiej publikacji wyjaśniamy kim jest zawodowy pełnomocnik EUIPO, kto może reprezentować w procedurze rejestracji znaku towarowego przez EUIPO i jak uzyskać wpis na listę zawodowych pełnomocników EUIPO. Materiał ten może zainteresować również adwokatów i radców prawnych, chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie procedury związanej z ochroną znaków towarowych i starać się w przyszłości uzyskać wpis na listę zawodowych pełnomocników.

Sprawy z zakresu ochrony znaków towarowych w kancelarii kierowane są przez partnera kancelarii, Radcę prawnego Adriana Achtelika, wpisanego na listę zawodowych pełnomocników EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) pod numerem 112509.

Wróć
Czytaj też

Kancelaria ASiW objęła obsługę prawną Inżyniera Kontraktu na inwestycji rozbudowa drogi DK94 w Olkuszu

21.03.2024
Kancelaria Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. w Katowicach z dumą ogłasza, że została wybrana jako oficjalny partner prawny Inżyniera Kontraktu przy inwestycji rozbudowy drogi krajowej DK94 na odcinku w Olkuszu. Nasz zespół prawników będzie świadczył kompleksowe…

​Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 % udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. Przełomowa Uchwała SN!

22.02.2024
Absolutnie przełomowa uchwała Sądu Najwyższego! Sąd Najwyższy w dniu 21 lutego 2023 roku podjął uchwałę,  w myśl której wspólników, który jest jednym z dwóch wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością i posiada w tej spółce 99% udziałów – nie podlega…

Nowy Rok, nowe przekształcenia za nami.

03.01.2024
Początek roku, to nie jest dla nas czas, żeby odpoczywać. Zaczynamy ten rok finalizując dwa projekty przekształceń w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.  Pierwszym z nich jest przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o. producenta farb, tynków oraz systemów ociepleniowych. Z…