Do góry

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o.o. w miesiąc!

13.10.2022 | Aktualności

11 października zakończyliśmy kolejny proces przekształceniowy klienta kancelarii z branży obuwniczo-galanteryjnej, prowadzącego ogólnopolską sieć sklepów oraz posiadającego rozpoznawalną w kraju markę własną.

Proces ten poprzedzony był szczegółową analizą korzyści płynących z przekształcenia w sp. z o.o. Warto dodać, że o korzyściach i zasadach przekształcenia spółki osobowej piszemy także na naszym blogu.

Z uwagi na konieczność podjęcia przez wspólników szybkich strategicznych decyzji dla optymalizacji działalności spółki zespół naszych prawników prowadził prace w trybie, który umożliwił zakończenie procesu przekształcenia w niespełna miesiąc od jego rozpoczęcia.

Jak do tej pory było to najszybciej przeprowadzone przekształcenie spółki jawnej w sp. z o.o.

Przekształcenie sp. j. w sp. z o.o. przeprowadzone było w trybie uproszczonym.

Sukces zawdzięczamy bardzo dobrej współpracy na linii kancelaria-księgowość, jak również sprawnemu działaniu sądu rejestrowego w Gliwicach.

Korzyści z przekształcenia:

Każdy proces przekształcenia spółki wymaga analizy pod kątem oczekiwanych rezultatów. Wszystkich zainteresowanych zmianą formy prowadzonej działalności zapraszamy do kontaktu z radcami prawnymi i adwokatami naszej kancelarii.

Wróć
Czytaj też

Aspekty podatkowe w ramach SSE – kolejne szkolenie.

28.06.2024
Adwokat Daria Legierska, poszerzając swoje kompetencje zawodowe, uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez PCDK Progressio, a dotyczącym rozliczeń podatkowych firm działających na terenach specjalnych stref ekonomicznych. Kluczowym aspektem warsztatów były zagadnienia związane nie tylko z ubieganiem się przedsiębiorców o uzyskanie decyzji…

Kancelaria ASIW na EuroScience Open Forum 2024 w Katowicach.

17.06.2024
Z przyjemnością informujemy, że mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w prestiżowym wydarzeniu Euroscience Open Forum (ESOF) 2024, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Kancelaria była reprezentowana przez radcę prawnego Martę Ostrowską-Wcisło. ESOF to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych w…

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę komandytową. Kolejne przekształcenie z udziałem naszego zespołu.

12.06.2024
Miło nam poinformować, że Infinity Glass, prężnie rozwijająca się firma z branży szklarskiej, przekształcił swoją formę prawną w spółkę komandytową. Dotychczas działalność prowadzona była w formie spółki cywilnej. To strategiczne posunięcie ma na celu optymalizację organizacyjną i podatkową, umożliwiając firmie…