Do góry

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o.o. w miesiąc!

13.10.2022 | Aktualności

11 października zakończyliśmy kolejny proces przekształceniowy klienta kancelarii z branży obuwniczo-galanteryjnej, prowadzącego ogólnopolską sieć sklepów oraz posiadającego rozpoznawalną w kraju markę własną.

Proces ten poprzedzony był szczegółową analizą korzyści płynących z przekształcenia w sp. z o.o. Warto dodać, że o korzyściach i zasadach przekształcenia spółki osobowej piszemy także na naszym blogu.

Z uwagi na konieczność podjęcia przez wspólników szybkich strategicznych decyzji dla optymalizacji działalności spółki zespół naszych prawników prowadził prace w trybie, który umożliwił zakończenie procesu przekształcenia w niespełna miesiąc od jego rozpoczęcia.

Jak do tej pory było to najszybciej przeprowadzone przekształcenie spółki jawnej w sp. z o.o.

Przekształcenie sp. j. w sp. z o.o. przeprowadzone było w trybie uproszczonym.

Sukces zawdzięczamy bardzo dobrej współpracy na linii kancelaria-księgowość, jak również sprawnemu działaniu sądu rejestrowego w Gliwicach.

Korzyści z przekształcenia:

Każdy proces przekształcenia spółki wymaga analizy pod kątem oczekiwanych rezultatów. Wszystkich zainteresowanych zmianą formy prowadzonej działalności zapraszamy do kontaktu z radcami prawnymi i adwokatami naszej kancelarii.

Wróć
Czytaj też

Kancelaria ASiW objęła obsługę prawną Inżyniera Kontraktu na inwestycji rozbudowa drogi DK94 w Olkuszu

21.03.2024
Kancelaria Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. w Katowicach z dumą ogłasza, że została wybrana jako oficjalny partner prawny Inżyniera Kontraktu przy inwestycji rozbudowy drogi krajowej DK94 na odcinku w Olkuszu. Nasz zespół prawników będzie świadczył kompleksowe…

​Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 % udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. Przełomowa Uchwała SN!

22.02.2024
Absolutnie przełomowa uchwała Sądu Najwyższego! Sąd Najwyższy w dniu 21 lutego 2023 roku podjął uchwałę,  w myśl której wspólników, który jest jednym z dwóch wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością i posiada w tej spółce 99% udziałów – nie podlega…

Nowy Rok, nowe przekształcenia za nami.

03.01.2024
Początek roku, to nie jest dla nas czas, żeby odpoczywać. Zaczynamy ten rok finalizując dwa projekty przekształceń w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.  Pierwszym z nich jest przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o. producenta farb, tynków oraz systemów ociepleniowych. Z…