Do góry

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o.o. w miesiąc!

13.10.2022 | Aktualności

11 października zakończyliśmy kolejny proces przekształceniowy klienta kancelarii z branży obuwniczo-galanteryjnej, prowadzącego ogólnopolską sieć sklepów oraz posiadającego rozpoznawalną w kraju markę własną.

Proces ten poprzedzony był szczegółową analizą korzyści płynących z przekształcenia w sp. z o.o. Warto dodać, że o korzyściach i zasadach przekształcenia spółki osobowej piszemy także na naszym blogu.

Z uwagi na konieczność podjęcia przez wspólników szybkich strategicznych decyzji dla optymalizacji działalności spółki zespół naszych prawników prowadził prace w trybie, który umożliwił zakończenie procesu przekształcenia w niespełna miesiąc od jego rozpoczęcia.

Jak do tej pory było to najszybciej przeprowadzone przekształcenie spółki jawnej w sp. z o.o.

Przekształcenie sp. j. w sp. z o.o. przeprowadzone było w trybie uproszczonym.

Sukces zawdzięczamy bardzo dobrej współpracy na linii kancelaria-księgowość, jak również sprawnemu działaniu sądu rejestrowego w Gliwicach.

Korzyści z przekształcenia:

- brak składki zdrowotnej lub znaczące jej zmniejszenie

- możliwość skorzystania z preferencyjnych rozwiązań podatkowych - tzw. CIT Estoński

- brak daniny solidarnościowej

- możliwość usprawnienia wewnętrznej organizacji podmiotu  i wprowadzenia ładu korporacyjnego

- minimalizowanie ryzyka prowadzenia działalności

- zabezpieczenie majątku prywatnego wspólników

Każdy proces przekształcenia spółki wymaga analizy pod kątem oczekiwanych rezultatów. Wszystkich zainteresowanych zmianą formy prowadzonej działalności zapraszamy do kontaktu z radcami prawnymi i adwokatami naszej kancelarii.

Wróć
Czytaj też

Prawnicy naszej kancelarii prawnej w komentarzu dla DZIENNIKA GAZETY PRAWNEJ

01.12.2022
We wtorkowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej prawnicy naszej kancealrii adwokat Maciej Siwka oraz radca prawny Jacek Mąka podzielili się swoimi refleksjami na temat pobierania przez banki opłat z tytułu nadpłaty i skrócenia okresu obowiązywania umowy kredytu hipotecznego. To bardzo ważny problem, dostrzeżony…

Radca prawny Adrian Achtelik w nowej publikacji na INFOR.PL

24.11.2022
W świetle obowiązujących przepisów prawa członek zarządu spółki z o.o. może wykonywać swe funkcje na podstawie powołania, umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Wielokrotnie klienci pytają adwokatów i radców prawnych naszej kancelarii jaki rodzaj umowy będzie najkorzystniejszy podatkowo, a jednocześnie…

Wprowadzono maksymalne ceny prądu dla przedsiębiorców (MŚP)!

17.11.2022
Mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej mogą ubiegać się o tańszy prąd. Ustawą z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia…