Do góry

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o.o. w miesiąc!

13.10.2022 | Aktualności

11 października zakończyliśmy kolejny proces przekształceniowy klienta kancelarii z branży obuwniczo-galanteryjnej, prowadzącego ogólnopolską sieć sklepów oraz posiadającego rozpoznawalną w kraju markę własną.

Proces ten poprzedzony był szczegółową analizą korzyści płynących z przekształcenia w sp. z o.o. Warto dodać, że o korzyściach i zasadach przekształcenia spółki osobowej piszemy także na naszym blogu.

Z uwagi na konieczność podjęcia przez wspólników szybkich strategicznych decyzji dla optymalizacji działalności spółki zespół naszych prawników prowadził prace w trybie, który umożliwił zakończenie procesu przekształcenia w niespełna miesiąc od jego rozpoczęcia.

Jak do tej pory było to najszybciej przeprowadzone przekształcenie spółki jawnej w sp. z o.o.

Przekształcenie sp. j. w sp. z o.o. przeprowadzone było w trybie uproszczonym.

Sukces zawdzięczamy bardzo dobrej współpracy na linii kancelaria-księgowość, jak również sprawnemu działaniu sądu rejestrowego w Gliwicach.

Korzyści z przekształcenia:

- brak składki zdrowotnej lub znaczące jej zmniejszenie

- możliwość skorzystania z preferencyjnych rozwiązań podatkowych - tzw. CIT Estoński

- brak daniny solidarnościowej

- możliwość usprawnienia wewnętrznej organizacji podmiotu  i wprowadzenia ładu korporacyjnego

- minimalizowanie ryzyka prowadzenia działalności

- zabezpieczenie majątku prywatnego wspólników

Każdy proces przekształcenia spółki wymaga analizy pod kątem oczekiwanych rezultatów. Wszystkich zainteresowanych zmianą formy prowadzonej działalności zapraszamy do kontaktu z radcami prawnymi i adwokatami naszej kancelarii.

Wróć
Czytaj też

Zyski z lat ubiegłych a przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o.

22.02.2023
Zapraszamy do zapoznania się dwoma artykułami ekspertów naszej kancelarii prawnej opublikowanymi na blogu Prawo w Biznesie. W publikacjach opisana została szczegółowo procedura związana z przekształceniem firmy w spółkę z o.o. (prowadzonej uprzednio w formie jednoosobowej działalności gospodarczej) z uwzględnieniem problemów…

Zmiany w prawie pracy nadchodzą dużymi krokami – co nowego w 2023 roku?

13.01.2023
Nadchodzący rok stanowił będzie duże wyzwanie dla przedsiębiorców nie tylko z uwagi na trwający kryzys energetyczny, sytuację związaną z wysoką inflacją oraz wysokimi stopami procentowymi, które to okoliczności przekładają się na szereg branż. W roku 2023 wprowadzone zostaną zapowiadane od…

Kolejne dwa przekształcenia w sp. z o.o. zakończone w grudniu – firmy z branży HVAC, OZE i transportowej!

30.12.2022
Rok 2022 kończymy sfinalizowaniem kolejnych dwóch projektów związanych z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. Dwie rożne branże – transportowa (transport krajowy i międzynarodowy), a z drugiej strony branża OZE i HVAC. Dwa różne województwa – małopolskie i…