Do góry

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę komandytową. Kolejne przekształcenie z udziałem naszego zespołu.

12.06.2024 | Aktualności

Miło nam poinformować, że Infinity Glass, prężnie rozwijająca się firma z branży szklarskiej, przekształcił swoją formę prawną w spółkę komandytową. Dotychczas działalność prowadzona była w formie spółki cywilnej. To strategiczne posunięcie ma na celu optymalizację organizacyjną i podatkową, umożliwiając firmie lepsze dostosowanie do dynamicznie zmieniającego się rynku.

Mimo, że spółki komandytowe stały się mniej popularne po zmianach podatkowych w 2021 roku, które wprowadziły obowiązek opłacania podatku CIT, wciąż oferują one znaczące korzyści. Spółki te mogą korzystać z tzw. estońskiego CIT, a składka zdrowotna ZUS jest opłacana ryczałtowo, co jest korzystne zwłaszcza w porównaniu do spółek cywilnych, gdzie składka zdrowotna wspólników wynosi 4,9% dochodu (przy podatku liniowym).

Infinity Glass miała znaczący wkład w realizację jednego z najbardziej prestiżowych projektów hotelowych w Polsce – nowego Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Jako wykonawca specjalistycznych przeszkleń, firma Infinity Glass dostarczyła kluczowe elementy, które przyczyniły się do stworzenia nowoczesnego i estetycznego designu tego obiektu.

Zespół naszej kancelarii tworzony przez Adrian Achtelik, radcę prawnego i partnera zarządzającego, oraz Marta Ostrowska-Wcisło, radcę prawnego, miał przyjemność nadzorować wszystkie aspekty prawne przekształcenia spółki cywilnej w spółkę komandytową. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspierać Infinity Glass w tych ważnych zmianach i cieszymy się na dalszą współpracę w zakresie bieżącej obsługi prawnej firmy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na linkedin, aby dowiedzieć się więcej o aktualnych wydarzeniach i realizowanych projektach.

Wróć
Czytaj też

Aspekty podatkowe w ramach SSE – kolejne szkolenie.

28.06.2024
Adwokat Daria Legierska, poszerzając swoje kompetencje zawodowe, uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez PCDK Progressio, a dotyczącym rozliczeń podatkowych firm działających na terenach specjalnych stref ekonomicznych. Kluczowym aspektem warsztatów były zagadnienia związane nie tylko z ubieganiem się przedsiębiorców o uzyskanie decyzji…

Kancelaria ASIW na EuroScience Open Forum 2024 w Katowicach.

17.06.2024
Z przyjemnością informujemy, że mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w prestiżowym wydarzeniu Euroscience Open Forum (ESOF) 2024, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Kancelaria była reprezentowana przez radcę prawnego Martę Ostrowską-Wcisło. ESOF to jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych w…

Województwo śląskie staje się ważnym centrum rozwoju nowoczesnych technologii.

04.06.2024
W ubiegłym tygodniu radca prawny Adrian Achtelik, partner kancelarii, uczestniczył w demonstracyjnym pokazie mobilnych robotów autonomicznych (AMR) organizowanym przez Etisoft Smart Solutions Sp. z o.o., na zaproszenie prezesa zarządu Bartłomieja Luxa. Wydarzenie odbyło się na terenie Diamond Business Park Gliwice,…