Do góry

Dołącz do naszego zespołu!

21.05.2024 | Aktualności

Kancelaria Prawna ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. z siedzibą w Katowicach już od ponad 10 lat świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz podmiotów gospodarczych, spółek, organizacji pozarządowych, podmiotów sektora publicznego, a także klientów indywidualnych (www.asiw.pl).

Prowadzimy rekrutację na stanowisko:

ADWOKAT/ RADCA PRAWNY / APLIKANT / PRAWNIK

Kogo szukamy?

Jeśli jesteś prawniczką/prawnikiem, posiadającym doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, lubiącym swoją pracę, otwartym na rozwój i poszerzanie wiedzy, a także chcącym aktywnie uczestniczyć w rozwoju kancelarii prawnej to być może poszukujemy właśnie Ciebie!

Aby dobrze odnaleźć się w naszym środowisku powinieneś/powinnaś być osobą rzetelną, dobrze zarządzającą swoim czasem, potrafiącą wyznaczać priorytety i cele,  samodzielną oraz zdeterminowaną w realizacji powierzonych zadań, potrafiącą doprowadzać sprawy do końca.

Od samego początku współpracy przejmiesz obsługę aktualnych klientów kancelarii i ich spraw. Będziesz musiała/musiał zapewnić dotychczasowych wysoki standard usług prawnych i poziom responsywności.  Oczekujemy, że będziesz aktywny w relacji z klientem, wyjaśnisz wątpliwości i odpowiadać będziesz na pytania w sposób zrozumiały i jasny, wyprzedzisz jego potencjalne pytania i wątpliwości.

Wiemy, że warto dzielić się wiedzą w sposób przystępny – wychodzimy z założenia, że klient jest naszym partnerem. Kładziemy nacisk, aby sposób komunikacji był dla naszych klientów zrozumiały, jasny i przyjazny. 

Będziesz miał możliwość rozwoju w ramach trzech głównych filarów naszej działalności:

  1. Biznesowa obsługa prawna – kryje się za tym tradycyjna obsługa prawna przedsiębiorców, spółek i organizacji. W ramach tej działki będziesz świadczył usługi prawne dla podmiotów z różnych branż. Niezbędna jest znajomość prawa handlowego, prawa gospodarczego, prawa cywilnego, prawa pracy; będziesz musiał również swobodnie poruszać się po ustawach mających zastosowanie dla poszczególnych branż. Niezbędna będzie umiejętność koncentracji, sprawne korzystanie z Lex’a i doświadczenie w danej branży – jeśli go nie masz, a jesteś ambitny, umożliwimy Ci szybkie wdrożenie się w specyfikę działalności firmy, którą będziesz obsługiwał. Będziesz również odpowiedzialny za projekty związane z przekształcaniem spółek, połączeniami, reorganizacjami, tworzeniem fundacji rodzinnych, rejestrowaniem spółek oraz reprezentowanie klientów w negocjacjach/sporach korporacyjnych.
  2. Prawo restrukturyzacyjne – w naszym zespole znajdziesz również doradców restrukturyzacyjnych. Jeśli jesteś zainteresowany postępowaniami upadłościowymi i restrukturyzacyjnymi to trafiłeś w dobre miejsce. Będziesz mógł realizować projekty pod nadzorem doradcy restrukturyzacyjnego, zgodnie z procedurami i standardami wypracowanymi przez kancelarię.  Oczekujemy od Ciebie samodzielności i nastawienia na efektywność.
  3. Prawo nowoczesnych technologii – jeżeli interesuje Cię tematyka AI, fintech’u, własności intelektualnej czy cyberbezpieczeństwa, chciałbyś współpracować z software house’ami i branżą IT to damy Ci taką możliwość. Będziesz mógł zaangażować się w rozwijaniu działu nowoczesnych technologii naszej kancelarii oraz obsłudze klientów z branży technologicznej.

To ty zdecydujesz, w której roli odnajdziesz się najlepiej, niemniej musisz liczyć się z tym, że doraźne potrzeby klientów mogą mieć wpływ na to, w jaki projekt/obsługę/sprawę zostaniesz zaangażowany.

Do twoich obowiązków będzie należało również tworzenie publikacji i treści wykorzystywanych w ramach prowadzonego przez nas bloga i social mediach. Będziesz miał możliwość wkładu w rozwój kancelarii i budowanie jej marki, a także marki własnej.

Ze swojej strony oferujemy:

Jak przebiegać będzie rekrutacja?

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami, a branże którymi się zajmujemy są Ci bliskie lub mogą takie się stać wyślij swoje CV wraz z krótkim listem motywacyjnym (może być w treści wiadomości e-mail), w którym opiszesz jakie sprawy w ostatnim roku były dla Ciebie merytorycznym wyzwaniem (3-5 przykładów, z podaniem branży, działu prawa i zagadnienia, z kilkuzdaniowym opisem) i dlaczego chciałbyś z nami współpracować.

Szanujemy Twój czas, dlatego prosimy o dokładne przeczytanie ogłoszenia przed aplikowaniem, pozwoli nam to na usprawnienie procesu rekrutacyjnego.

Aplikację prześlij na adres e-mail: praca@asiw.pl

Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się w ciągu 14 dni i zaprosimy na pierwszą rozmowę online, po której poprosimy Cię o rozwiązanie krótkiego case study.

W przypadku pozytywnej oceny zaprosimy cię na kolejną rozmowę w naszym biurze w Katowicach, po której podejmiemy decyzję o współpracy.

Wróć
Czytaj też

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę komandytową. Kolejne przekształcenie z udziałem naszego zespołu.

12.06.2024
Miło nam poinformować, że Infinity Glass, prężnie rozwijająca się firma z branży szklarskiej, przekształcił swoją formę prawną w spółkę komandytową. Dotychczas działalność prowadzona była w formie spółki cywilnej. To strategiczne posunięcie ma na celu optymalizację organizacyjną i podatkową, umożliwiając firmie…

Województwo śląskie staje się ważnym centrum rozwoju nowoczesnych technologii.

04.06.2024
W ubiegłym tygodniu radca prawny Adrian Achtelik, partner kancelarii, uczestniczył w demonstracyjnym pokazie mobilnych robotów autonomicznych (AMR) organizowanym przez Etisoft Smart Solutions Sp. z o.o., na zaproszenie prezesa zarządu Bartłomiej Lux. Wydarzenie odbyło się na terenie Diamond Business Park Gliwice,…

Radca prawny Marta Ostrowska-Wcisło reprezentowała kancelarię na konferencji „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy”

27.05.2024
W dniu 24 maja 2024 roku radca prawny Marta Ostrowska-Wcisło, miała przyjemność uczestniczyć w organizowanej przez Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach konferencji „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy”, która odbyła…